[VIDEO] Prije 33 godine Cibona je osvojila Kup europskih prvaka, Međimurci im pripremili sjajan doček

23. travnja 1986. godine Cibona je obranila naslov u Kupu europskih prvaka.

Ovo je bilo 29. izdanje Kupa europskih prvaka u košarci. Cibona iz Zagreba obranila je naslov. Sudjelovalo je 25 momčadi, a završnica je igrana u Budimpešti. Nakon tri kruga izbacivanja igrana je poluzavršna skupina iz koje su završnicu izborili Cibona iz Zagreba i Žalgiris iz Kaunasa. U velikom finalu Cibona je svladala Žalgiris sa 94:82.

Daljnji poredak: Simac (Milano), Real (Madrid), Maccabi (Tel Aviv), CSP Limoges.

Nakon povratka kući od granice pa sve do Čakovca bio je špalir skoro neprekinuti niz ljudi.

“Predivni momenti. Na povratku iz Budimpešte, praktički od naše granice do Čakovca bio je špalir skoro neprekinuti niz ljudi i kad smo prolazili kroz naselja, ljudi su nas pozdravljali na cesti oduševljeni s uspjehom. U Maloj Subotici, djeca iz vrtića su napravila transparente od proljetnog cvijeća sa “Heja, heja, Cibosi”, takve uspomene ostaju za cijeli život!”, riječi su Mihovila Nakića.