HNL Mladi: Škvorc zabio za pobjedu, Domjanić zabio bivšim suigračima, Kuqi golom iz penala donio pobjedu

U našem serijalu “HNL MLADI” svaki tjedan ćemo vas izvještavati o novostima vezanima uz igrače s područja Međimurja koji igraju Prvu HNL mladeži za klubove izvan naše županije.

PIONIRI

Pioniri Varaždina pod vodstvom Nikole Šafarića u dva ovotjedna susreta osvojili su samo jedan bod. U srijedu su na domaćem terenu s 2:0 poraženi od zaprešićkog Intera, a jučer su u susjedskom derbiju s Međimurjem remizirali 1:1. Ivan Žužić u obje utakmice imaju je maksimalnu minutažu, dok je Matej Marciuš u srijedu susret odgledao s klupe, a jučer je branio cijelu utakmicu.

Lovro Zvonarek i Antonio Škvorc sa svojim Slaven Belupom u dvije utakmice upisali su maksimalne minutaže te velika četiri boda. Prvo su u srijedu na teškom gostovanju kod Lokomotive odigrali bez pobjednika 0:0, a zatim su jučer s minimalnih 1:0 slavili kod Zagreba. Susret je pogotkom odlučio baš Antonio Škvorc.

KADETI

Dinamovi kadeti nastavljaju s razbijanjem svojih protivnika, a ovotjedne žrtve bili su ekipe Cibalie i Osijeka. U obje utakmice Viktor Kanižaj igrao je od prve minute te je protiv Cibalie igrao do 46. minute, a protiv Osijeka do 70. minute.

U redovima Osijeka u utakmici s Dinamom Toma Sabo u igru je ušao u 46. minuti, a Daniel Turk cijeli susret je proveo na klupi za pričuve. U prethodnoj utakmici protiv Zagreba, Sabo je za osječku ekipu u igru ušao u 58. minuti, a Turk u 78. minuti.

Kadeti Varaždina u srijedu su s 2:1 slavili protiv Intera, a jučer su u posljednjoj minuti utakmici stigli do gola i boda u susjedskom derbiju s Međimurjem. Niko Domjanić, Karlo Lukman i Nikola Obadić u oba susreta upisali su značajnu minutažu, a Domjanić je u jučerašnjoj utakmici postigao pogodak za 1:1.

Dominik Štajerec i Emanuel Mađarić sa kadetima Slaven Belupa u dvije utakmice upisali su maksimalnu minutažu te osvojili četiri boda.

JUNIORI

Juniori Varaždina s minimalnih 1:0 slavili su protiv zaprešićkog Intera. Jedini pogodak zabio je Jozef Kuqi iz kaznenog udarca. Kuqi je kao i Jan Horvat te Fran Cerovčec igrao do 88.minute, Luka Mezga zbog dva žuta kartona isključen je u 71. minuti, dok su Dominik Vrtarić i Edvin Bratuša igrali svih 90. minuta, a Bratuša je mrežu ponovno ostavio netaknutom.

Dorian Jakupak već je u 10. minuti napustio teren u porazu Slaven Belupa na gostovanju kod Lokomotive te se nadamo da nije riječ o nekoj ozbiljnijoj ozljedi i želimo mu brz oporavak. Momčad Slaven Belupa s klupe je vodio Dalibor Gorupić.