Bravo Hrvatska! Sjajna Nika predvodila repku do trećeg mjesta

Nakon jučerašnjeg poraza u polufinalu od Portugala, reprezentacija Hrvatske do 16 godina danas je igrala susret za treće mjesto, a protivnik je bila Norveška.

Norvežanke su na odmor otišle sa šest poena prednosti. Naše reprezntativke u drugi dio ulaze puno bolje te do kraja četvrtini smanjuju rezultat na 2 koša razlike. U posljednjoj dionici igraju još bolje nego u prethodnoj te upisuju vrlo vrijednu pobjedu od 49:45.

Osvajanjem trećeg mjesta u diviziji B, osigurale su ulazak u diviziju A.

Nika Rodek odigrala je 36 minuta, a za vrijeme provedeno u igri upisala je 7 koševa te 4 asistencije.

Također, Nika je na poziciji razigravačice odigrala sve susrete za našu reprezenatciju, a u gotovo svim susretima bila je među najboljim igračicama. Prvenstvo je završila s 24 asistenije i 34 poena.