Zrinskice do boda u napetoj završnici

Danas su utakmicu 8. kola odigrale igračice Zrinskog i Umaga.

Domaće igračice odigrale su četvrtu utakmicu u desetak dana, a velikom borbenošću stigle su do osmog prvenstvenog boda.

U prvom dijelu Zrinskice su bile bolja momčad na terenu, a u 27. minuti imale su četiri pogotka prednosti. Padom koncentracije u domaćim redovima pred kraj prvog dijela, gošće postižu tri pogotka i na odmor se odlazi rezultatom 13:12.

U drugom dijelu svakih nekoliko minuta izmjenivala su se vodstva, a gošće su najveću prednost imale u 48. minuti kada vode 24:21. Završnica utakmice bila je veoma napeta, a Umažanke dvije minute prije kraja imaju dva pogotka prednosti.

Zrinskice se nisu predavale i pogotkom Ene Car u 59. minuti smanjuju na 28:29. Veliki i potpuno zasluženi bod Zrinskom je donijela Lea Vukojević pogotkom u posljednjim trenucima susreta.

Kod domaćih se istakla već spomenuta Vukojević s 10 pogodaka. Vrijedi spomenuti i mladu vratarku Martu Kozjak koja je obranila 10 lopti.

Zrinski: Kozjak, Potočnjak, Žvorc, Pajić 4, Mihalković, Rebernik, Zanjko, Balent, Gavrić 6, Vukojević 10, Balić 1, Radek, Car 5, Blagus, Šestak 3, Markulinčić