Čakovec i dalje neosvojiv: Međimurje srušilo i zaprešićki Inter

Pred dvjestotinjak gledatelja odigran je susret 10. kola 2. HNL između Međimurja i zaprešićkog Intera.

Na samom susretu bilo je pet pogodaka, a domaći su upisali petu prvenstvenu pobjedu 3:2. Ovom pobjedom Međimurje je s 18 bodova na visokom drugom mjestu sa samo četiri boda manje od vodećeg Hrvatskog Dragovoljca.

Ludih 35 minuta gledali smo u Čakovcu, a obje momčadi dobro su ušle u utakmicu.

Odmah u 57. sekundi Havelki odličan udarac brani vratar Križanović, a minutu kasnije Mijić puca pokraj gola. Već u 4. minuti gostujući igrač Soldo pogađa vratnicu. U 10. minuti Križanović opet baca u očaj Havelku novom sjajnom obranom. Pet minuta kasnije gosti dolaze u vodstvo pogotkom Dunića nakon ubačaja Abramovića. Domaći se u susret vraćaju u 31. minuti kada Igrec daje dobru loptu Mamiću koji postiže drugi pogodak u prvenstvu, a međimurski napadač već četvrtu asistenciju. Rezultat 1:1 nije dugo stajao na semaforu jer Abramović u 34. minuti koristiti domaći poklon te prekrasnim lobom savladava Jesenovića.

U posljednjih desetak minuta prvog poluvremena situacija se na terenu malo primirila te više nije bilo izglednih prilika.

U drugom dijelu prvi prijete gosti preko Vranjkovića, ali taj udarac zaustavio je domaći vratar. Međimurci prvi puta ozbiljnije prijete u 58. minuti i taj udarac Mamića završio je iza leđa gostujućeg vratara za drugo poravnanje na susretu. Nekoliko trenutaka kasnije Mijić je zaprijetio iz slobodnog udarca, ali danas odličan vratar Abramović i to je uspio obraniti.

Gostujući vratar nije imao šanse u 83. minuti kada Mijić puca lijevom nogom, a lopta od bloka vara Abramovića i ulazi u gostujuću mrežu. Isti dvoboj gledali smo tri minuta kasnije, ali vratar gostiju ponovno vrhunski zaustavlja taj udarac.

U 91. minuti drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni zaradio je domaći Čovo, ali domaći su se uspjeli sačuvati mrežu i upisti petu prvenstvenu pobjedu.

U sljedećem kolu Međimurje gostuje u Kustošiji.

Međimurje: Jesenović, Palić (od 46. Čovo), Brcković, Glavina, Hranilović, Mamić, Radošević (od 78. Kuzminski), Havelka (od 78. Hajdinjak), Mijić (od 94. Zanjko), Igrec, Vuk (od 27. Gogić).