Naj pregledanije

[FOTO] Proglašeni najbolji sportaši borilačkih sportova: Nenadu Vrbancu i Vladi Bošnjaku posebna priznanja

2019. godina bit će zapamćena kao vrlo uspješna godina u mnogim granama međimurskog sporta, a možda najviše u borilačkim sportovima.

Koliko je proteklih 365 dana bilo uspješno najbolje se vidjelo na svečanosti proglašenja najboljih sportaša Saveza borilačkih sportova Međimurja koja je bila održana u petak 14. veljače u Gornjoj Dubravi u restoranu „K Jeleni“. No, osim toga svečanost je bila i prilika da se osvrne na početke karate sporta u kraju između Mure i Drave.

Predsjednik Saveza borilačkih sportova Međimurske županije Adriano Marciuš u svom uvodnom govoru zahvalio se svima onima koji su ne samo u prošloj godini, već posljednjih četiri i pol desetljeća pripomogli da se borilački sportovi etabliraju i postanu nešto po čemu se prepoznaje uspješnost u međimurskom sportu. Svečanosti je prisustvovao i predsjednik Hrvatskog karate saveza Davor Cipek koji je pohvalio brojne generacije međimurskih trenera i sportaša te je kazao kako je ovaj kraj jedan od uspješnijih u zemlji. Naglasio je kako to posebno vrijedi za mlađe kategorije u kojima se Međimurje etablirao kao rasadnik talenata.

Dopredsjednik Zajednice sportskih udruga i saveza Međimurske županije Mario Vukoja čestitao je karate sportu na velikoj obljetnici, ali i pohvalio vraćanje džuda na stare dane slave. Posebno je zaželio puno uspjeha svim karatistima iz Hrvatske koji će uhvatiti normu za Tokyo 2020. jer će karate po prvi put biti pokazni sport na Olimpijskim igrama.

Mario Vukoja

Načelnik Općine Nedelišće Darko Dania pak je kazao kako je karate važan dio prepoznatljivosti najveće međimurske općine te je karatistima iz Nedelišća, ali i drugih dijelova Međimurja zaželio još puno ovakvih obljetnica.

Prva priznanja koja su bila podijeljena bila su dva posebna: jedno je dobio Nenad Vrbanec, član Judo kluba Zrinski Čakovec zbog osvajanja drugog mjesta na Svjetskom prvenstvu za osobe s down sindromom. Dok pak je drugo dodijeljeno Vladi Bošnjaku za dugogodišnji rad na popularizaciji karatea u Međimurju. Bošnjak se u emotivnom govoru prisjetio karate početaka u Međimurju, svih više i manje znanih aktera ovog sporta, kao i najvećih uspjeha koje je ovaj borilački sport postigao na hrvatskoj, ali i europskoj pa i svjetskoj sceni.

Nakon toga podijeljena su priznanja za postignute vrhunske rezultate u 2019. koja su osvojili: MIHAEL SIRC (Karate klub Međimurje), KRISTIAN TOPLIČANEC (Karate klub Globus), EMA MARČEC (Karate klub Globus), SVEN STRAHIJA (Karate klub Globus), LAURA STRAHIJA (Karate klub Globus), PETAR SLUKIĆ (Karate klub Globus), NOA MOLNAR (Karate klub Međimurje), DAVID FAIĆ (Karate centar Šenkovec), INGA GRGIĆ (Karate centar Šenkovec), STELA HORVAT (Karate centar Šenkovec), ANTONIJA MATOŠA (Judo klub Zrinski) i LORENNA HRANILOVIĆ (Judo klub Zrinski).

U izboru najboljih ekipa stručna komisija Saveza borilačkih sportova odlučila se kod žena za Kadetsku ekipu Karate kluba Globus za osvojeno 2. mjesto na Prvenstvu Hrvatske.

I kod muških je ta titula pripala Globusovcima, primili su je članovi Kadetske ekipe koji su prvaci države.

Najbolji sportaši kod mlađih uzrasta su Aida Trstenjak (KK Globus) i Nikola Topličanec (KK Globus), a kod starijih uzrasta Leona Gulija (KK Globus) i Leon Marciuš (KK Međimurje).

Najboljistariji sportaš i sportašica

U ime svih laureata zahvalio se Leon Marciuš koji je svojim govorom stavio točku na i prekrasne slavljeničke večeri koja će sigurno postati tradicionalna.

POPIS DOBITNIKA PRIZNANJA:
POSEBENO PRIZNANJE

VLADO BOŠNJAK – Priznanje za dugogodišnji rad na popularizaciji karatea u Međimurju

NENAD VRBANEC (Judo klub Zrinski) – 2. mjesto Svjetsko prvenstvo za osobe sa down sindromom

PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE VRHUNSKE REZULTATE –

INGA GRGIĆ (Karate centar Šenkovec) – članica nacionalne ekipe koja je osvojila 3. mjesto na Prvenstvu Europe u katama ekipno (kadetkinje)

STELA HORVAT (Karate centar Šenkovec) – članica nacionalne ekipe koja je osvojila 3. mjesto na Prvenstvu Europe u katama ekipno (kadetkinje)

LORENNA HRANILOVIĆ (Judo klub Zrinski) – 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (U14)

EMA MARČEC (Karate klub Globus) – 1. mjesto Prvenstvo Hrvatske (kadetkinje), 2. mjesto Prvenstvo Hrvatske (ml.kadetkinje)

ANTONIJA MATOŠA (Judo klub Zrinski) – 1. mjesto Prvenstvo Hrvatske (U14)

LAURA STRAHIJA (Karate klub Globus) – 3. mjesto Prvenstvo Balkana (djevojčice 2008. godište), 2. mjesto Prvenstvo Hrvatske, 3. mjesto Otvoreno prvenstvo Austrije

DAVID FAIĆ (Karate centar Šenkovec) – 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (ml.učenici – kate)

NOA MOLNAR (Karate klub Međimurje) – 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (ml.učenici)

MIHAEL SIRC (Karate klub Međimurje) – 2. mjesto Prvenstvo Hrvatske (juniori)

PETAR SLUKIĆ (Karate klub Globus) – 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (ml.učenici), 1. mjesto Otvoreno Prvenstvo Hrvatske

SVEN STRAHIJA (Karate klub Globus) – 2. mjesto Prvenstvo Balkana (dječaci 2007.godište), 1. mjesto Prvenstvo Hrvatske (učenici), 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (ml.kadeti), 2. mjesto Otvoreno prvenstvo Austrije

KRISTIAN TOPLIČANEC (Karate klub Globus) – 9. mjesto Svjetsko Prvenstvo (kadeti), 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (juniori), reprezentativac Hrvatske

NAJBOLJA ŽENSKA EKIPA  – ŽENSKA KADETSKA EKIPA KARATE KLUBA GLOBUS ČAKOVEC (Ana Filipović, Leona Gulija, Sara Novak, Ema Marčec) – ekipne viceprvakinje Hrvatske u kadetskoj konkurenciji

NAJBOLJA MUŠKA EKIPA – KADETSKA EKIPA KARATE KLUBA GLOBUS ČAKOVEC (Josip Slukić, Nikola Topličanec, Lovro Farkaš, Timo Vlahek) – ekipni prvaci Hrvatske u kadetskoj konkurenciji

NAJBOLJA SPORTAŠICA – mlađi uzrasti AIDA TRSTENJAK (Karate klub Globus)– 1.mjesto Svjetski kup (U12), 3. mjesto Prvenstvo Hrvatske (učenice), 1. mjesto Otvoreno prvenstvo Austrije (U12), reprezentativka Hrvatske

NAJBOLJI SPORTAŠ – mlađi uzrasti NIKOLA TOPLIČANEC (Karate klub Globus) – 3. mjesto Svjetski kup (ml.kadeti), trostruki prvak Hrvatske u 2019. (ml.kadeti, kadeti i kadeti ekipno), reprezentativac Hrvatske

NAJBOLJA SPORTAŠICA – stariji uzrasti LEONA GULIJA (Karate klub Globus) – 3. mjesto Svjetski kup, 1. mjesto Prvenstvo Hrvatske, 3. mjesto Otvoreno Prvenstvo Hrvatske, 3. mjesto Otvoreno prvenstvo Austrije, reprezentativka Hrvatske

NAJBOLJI SPORTAŠ – stariji uzrasti LEON MARCIUŠ (Karate klub Međimurje) – 2. mjesto Prvenstvo Hrvatske, 1. mjesto Zagreb Cup, reprezentativac Hrvatske, kategorizirani sportaš HOO-