Naj pregledanije

HNL MLADI: Raspucani Međimurci, Kanižaj zabio dva gola za Dinamo

U našem serijalu “HNL MLADI” svaki tjedan ćemo vas izvještavati o novostima vezanima uz igrače s područja Međimurja koji igraju Prvu HNL mladeži za klubove izvan naše županije.

PIONIRI

Momčad Varaždina pod vodstvom trenera Nikole Šafarića slavila je s 2:0 protiv Slaven Belupa. Samuel Taradi branio je cijeli susret do 69. minute kada ga je zamijenio Matej Marciuš, Ivan Žužić igrao je do 69, minute te postigao pogodak za 2:0 vodstvo svoje ekipe, a Teo Sanjković u igru je ušao u 67. minuti. Kod Slaven Belupa Lovro Zvonarek igrao je cijelu utakmicu, a Antonio Škvorc do 59. minute.

KADETI

Dinamo kadeti nastavljaju s pobjedama. Ovo kolo s 7:0 ispratili su kući Solin. Naš Međimurec Viktor Kanižaj igrao je do 74. minute za “modre” te se dvaput upisao u strijelce u 52. i 72. minuti.

Kadeti Varaždina podijeli su bodove odigravši 0:0 s Slaven Belupom. Za varaždinsku ekipu sva tri međimurska nogometaša – Nikola Obadić, Karlo Lukman Niko Domjanić igrala su u početnoj postavi. Za mlade “farmaceute” Dominik ArambašićDominik ŠtajerecEmanuel Mađarić odigrali su cijeli susret.

Lovro Blagus branio je svih 90 minuta za Inter u 2:0 porazu na gostovanju kod protiv Istre 1961.

Hajdukovi kadeti s 8:0 slavili su protiv Međimurja. Za “bile tiće” Ivan Dominić igrao je do 61. minute.

Kadeti Osijeka minimalno s 3:0 slavili su u slavonskom derbiju protiv Cibalie. Za Osiječane Daniel Turk igrao je do 87. minute, Toma Sabo u igru je ušao u 59. minuti, a Filip Bacinger u 79. minuti.

JUNIORI

Juniori Rijeke slavili su s 4:1 na gostovanju u Sigetu kod Hrvatskog Dragovoljca. Matej Vuk igrao je do 71. minute za riječku ekipu te je svojim pogotkom u 4. minuti doveo svoju ekipu u rano vodstvo.

Slavenovi juniori predvođeni trenerom, Daliborom Gorupićem odigrali su 1:1 na domaćem terenu s Istrom 1961. Luka Liklin i Dorijan Jakupak odigrali su cijeli susret za mlade “farmaceute”, a Liklin je u 57. minuti pogotkom iz kaznenog udarca doveo svoju ekipu u vodstvo. Bio mu je to četvrti gol u sezoni.

Juniori Varaždina upisali su veliku 3:0 pobjedu na gostovanju u Zagrebu kod trećeplasirane Lokomotive. Od međimurskih predstavnika utakmicu su započeli (Fran CerovčecJan Horvat, Luka PosavecJozef Kuqi i Luka Mezga), dok je Luka Posavec u igru ušao u 29. minuti utakmice.