Naj pregledanije

Kanižaj upisao nastup protiv Rumunjske, Hrvatska osvojila turnir

Izabranici Tomislava Rukavine otvorili su turnir u Rumunjskoj neodlučenim protiv Poljske (2:2), da bi potom preokretom svladali Norvešku, a u trećem su kolu snage odmjerili s reprezentacijom domaćina.

Viktor Kanižaj je za reprezentaciju Hrvatske upisao sva tri nastupa, a ukupno je odigrao 160 minuta.

Odluka je pala nakon samo četiri minute igre, kada je Rozić postigao, pokazalo se, pobjednički pogodak za Hrvatsku.

Hrvatska je tako sa sedam osvojenih bodova zauzela prvo mjesto, a u drugoj utakmici trećeg kola Norveška i Poljska odigrale su neriješenih 0:0. Poljska je druga s pet bodova, Norveška treća s četiri, a Rumunjska je ostala bez bodova.

Hrvatska: Zadro, Pobi (63′ Rak), Ambrož (41′ Kanižaj), Marušić (75′ Milošević), Rozić, Duvnjak (63′ Lazar), Šimić (56′ Krolo), Šaranić (56′ Stojković), Ivanović (41′ Romac), Žilinski (75′ Brekalo), Pelivan (75′ Braun). Izbornik: T. Rukavina.