Naj pregledanije

Roko majstore! Međimurski atletičar osvojio pet naslova kadetskog prvaka Hrvatske

Proteklog vikenda je u Varaždinu, u organizaciji AK Sloboda, održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje. Na natjecanju koje je najmasovnije od svih državnih prvenstava s gotovo 1000 starteva u dva dana, postignuta su i četiri državna rekorda i to kod mlađih kadeta i mlađih kadetkinja.

Najuspješniji pojedinac natjecanja bio je Roko Farkaš koji je osvoji ukupno 5 naslova kadetskog prvaka Hrvatske i to na 60 m, 100 m, skoku u dalj, skoku u vis i u štafeti 4×100 m, a zanimljivo je da su čak tri skakačice u vis kod mlađih kadetkinja podijelile prvo mjesto s preskočenih 1,55 m.

Rezultati Roka Farkaša:

• 60 m (7,27)
  • 100 m (11,33)
  • skok u dalj (6,73 m)
  • skok u vis (1,80 m)
  • štafeta 4×100

Mladi međimurski atletičar donedavno je branio boje AK Nedelišće, da bi početkom ove godine prešao u varaždinsku Slobodu. Protekla godina bila je veoma uspješna za Roka, a osvojio je niz medalja na domaćim, ali i međunarodnim natjecanjima. Kako izgleda, Roko će u ovoj godini nadmašiti prošlu.