Šesta prvenstvena pobjeda: Međimurje nadigralo Opatiju u derbiju kola

Međimurje je i dalje nezaustavljivo na domaćem terenu. Ovog puta snagu Čakovčana osjetili su gosti iz Opatije koji se iz Čakovca vraćaju s s tri pogotka u svojoj mreži. Međimurje je upisalo pobjedu 3:0 te su sa nova tri boda druga momčad lige.

Već u osmoj minuti svoj šesti pogodak postigao je Stjepan Igrec nakon asistencije Mijića. Tri minute kasnije opet je Igrec opasno zaprijetio, ali iskusni Iveša ukrotio je njegov udarac. Igrala se 18. minuta kada Đurak šalje prizemnu loptu u peterac gostiju koja dolazi do Havelke, a mladi Varaždinac mirno poentira za vodstvo 2:0.

Međimurje je u prvom dijelu odigralo odličnu utakmicu, a gosti su prvi puta zaprijetili tek u sudačkoj nadoknadi kada je Weitzer pucao preko kola iz slobodnog udarca.

Odličan ulazak domaći imaju u drugi dio i već nakon minute igre Čovo zabija za 3:0, a drugu asistenciju upisao je Đurak. Od 50. minute goti imaju igrača manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Mohorovičić.

Gosti su prvi puta do gola Jesenovića stigli u 68. minuti, ali međimurski vratar dobro je reagirao. Deset minuta kasnije zamalo je stigla opomena za malo opušteniju igru domaćih, ali njihov postignuti pogodak poništio je sudac Pečarić.

U 82. i 86. Pejanović je dva puta zaprijetio, ali Jesenović je danas bio vrlo siguran i sjajno je obranio njegove udarce.

Novom pobjedom Međimurje je stiglo do 22. boda te se nalazi na drugom mjestu prventsvene ljestvice s tri boda manje od vodećeg Dragovoljca.

Svoj drugi nastup za Opatiju upisao je Jakov Pintarić koji je u igru ušao u 74. minuti.

U sljedećem kolu crveno – crni gostuju u Zagrbu kod druge momčadi Dinama.

Međimurje: Jesenović, Čovo, Brcković, Hranilović, Glavina (od 46. Lovrić), Đurak (od 62. Gogić), Hairlahović (od 46. Radošević), Mamić (od 46. Kuzminski), Igrec, Mijić, Havelka