Štrigovčankama međimurski derbi u susretu s Kaštelom II

Odigrana je zaostala utakmica 10. kola 2. hrvatske odbojkaške lige – sjever., između domaćina OK Štrigova te gostujuće ekipe ŽOK Kaštel 2 iz Pribislavca.

Neosporno lokalni derbi ove lige, između dvije ekipe s vrha tablice. Očekivalo se i bilo je moguće sve osim lagane i rutinske utakmice, za bilo koju od ekipa. Čvršće i odlučnije bile su igračice OK Štrigova te upisale sva tri boda pobjedom 3:1.

Iako je prvi set pripao Kaštelankama (15:25) ostala 3 seta zasluženo su uzele igračice Štrigove (25:17, 25:23 te 25:15). Posebno uzbudljiv bio je četvrti set u kojem su Štrigovčanke od samog početka držale razliku od 5, 6 poena. Pri kraju seta, Kaštelanke su pritisnule i dobrim servama izjednačile na 23:23. Na žalost pritisak dostizanja je bio prejak i zbog malih greški nisu uspjele do kraja zadržati tempo.

No, kako god bilo, obje ekipe pokazale su odličnu igru, a ono što svakako treba pohvaliti je uvijek vedro i veselo okruženje i štimung te pune tribine domaćih navijača što je rijetkost u mnogim dvoranama.

OK Štrigova: Dora Horvat, Josipa Krumpić, Monika Lovrec, Paula Pufek, Marina Puh, Elena Stanković, Leonarda Zadravec, Tiara Žibek, Magdalena Žižek (K) te trener Siniša Stanković.

ŽOK Kaštel 2: Doris Bel, Laura Frančić, Katarina Fumić, Iva Hranilović, Azra Jelenić (K), Nika Kamenić, Leda Peršak, Anja Pokrivač, Klara Škvorc, Anja Šmitran, Žana Vuković te trener Marko Obadić.